Повідомлення

Автор: Admin1

 rastenie omela belayaПри обстеженні комісією з обстеження зелених насаджень в селищі Ставище виявлено вражені дерева омелою білою, в тому числі і на землях приватної власності. Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і «Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» селищна рада рекомендує до 10 квітня 2018 року власникам , користувачам, орендарям провести роботи по боротьбі з омелою білою.

 Примітка: Омела -  багаторічний напівпаразитичний вічнозелений кулястої форми кущик родини омелових. Гілки голі, зеленаво-жовті, циліндричні, дерев'янисті, вилчасторозгалужені, у вузлах потовщені і дуже крихкі. Листки супротивні, шкірясті, цілокраї, еліптичновидовжені, сидячі, жовте-зелені. Квітки одностатеві (рослини дводомні), жовті, сидячі, зібрані по 3—6 у головчасті суцвіття в розвилках гілок. Плоди ягодоподібні, білі, кулясті або короткоовальні, з трохи вдавленою верхівкою. Цвіте у березні — квітні.
Поширення. Омела біла паразитує на листяних (тополя, клен, береза, верба, липа, дуб, в'яз, груша, яблуня), рідко — хвойних породах, закріплюючись на них присосками, через які живиться за рахунок дерева, на якому оселилася.
Джерелом зараження здорових дерев є, певна річ, хворі дерева. Якщо не боротися з цією паразитуючою рослиною,то вона може захопити все дерево і повністю знищити його.

Боротьба:
Просто відрізати гілку, враженою хворобою, це половина зробленої роботи. Адже велике значення має відстань від плодового тіла до місця відрізу гілки від дерева. 
Мало хто знає, що максимальна довжина ризоїда плодового тіла омели досягає 130 см. Отже, щоб позбутися хвороби треба щоб відстань від омели до місця відрізу становила не менше ніж 1,5 м, тоді Ви гарантовано позбудетесь хвороби на дереві. Не давайте хворобі прогресувати, боріться з хворобою вчасно і Ваше дерево буде жити довго.

omela omela1