СТАВИЩЕ
вул. Цимбала Сергія, 44
E-Mail : stav_rada@i.ua
Телефон  +38 (045) 5-18-62

Обережно – змії !

Автор: Admin1
Перегляди: 378

Обережно – змії !

1z З настанням потепління багато людей відпочивають у лісах та парках, де їх крім приємного проведення часу може очікувати небезпека у вигляді плазунів.

Ставищенська селищна рада закликає громадян уникати місць можливого скупчення плазунів, в парках ,берегах та лісах і ознайомитися з правилами надання першої медичної допомоги при укусах змій, перед тим як вирушати на відпочинок.

  ukus zmeyaДо отруйних змій в Україні відносяться гадюка звичайна та гадюка степова. Її довжина в середньому становить 30-50 см. Звичайними місцями проживання цієї гадюки є добре прогріті узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо. Аби вберегтися від укусів змій, під час прогулянки на природі слід дотримуватися основних правил безпеки. Насамперед, людині треба мати одяг і взуття, які можуть захистити від зміїних зубів. Це високі черевики із грубими шерстяними шкарпетками та щільні широкі штани, заправлені у взуття. Ні в якому разі не можна ходити лісом у відкритому взутті чи босоніж. При влаштуванні пікніка на галявині необхідно ретельно оглянути обране місце. Для цього слід взяти палицю та обережно обстукати ті предмети, на які хтось хоче сісти. У більшості випадків отруйна змія, котра там може знаходитись, дасть людині дорогу, зникнувши з її поля зору.

Якщо змія все-таки вкусила людину, насамперед треба постаратися якомога швидше відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовуючи. Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової губ або порожнини рота. Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія вкусила в ногу, треба прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під кінцівки, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. Щоб прискорити виведення отрути, варто давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води.

Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Але вводити її повинен тільки медичний працівник. Самостійність небезпечна через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки. Відтак при укусі змії потерпілого необхідно якомога швидше на носилках або попутним транспортом доставити в найближчий медичний заклад. же в лікарні спеціалісти спланують подальше лікування, та, у разі потреби, введуть спеціалізовану вакцину.

Слід пам’ятати, що при укусах змій категорично заборонено:

1) накладати джгут на кінцівку вище місця укусу (джгут не завадить розповсюдженню отрути, однак призведе до порушення кровопостачання й омертвіння тканин);

2) припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами, обмивати його алкоголем;

3) розрізати рану на місці укусу.

Пам’ятайте, що дотримання правил безпечної поведінки на природі, обережність та уважність допоможуть вам уникнути неприємностей.