ВИМКНУТИ ЗОБРАЖЕННЯ: ШРИФТ: A A A ТЛО: Ц Ц Ц Ц

Ставищенська селищна рада
Київської області

МЕНЮ

У відповідності до п.7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні виношу на ваш розгляд звіт про свою діяльність за 2017 рік. Зазначу, що реалізація та здійснення усіх планів та справ протягом звітного року стала можливою завдяки поєднанню зусиль працівників різних сфер суспільного буття, керівників підприємств, установ, організацій та простих людей, підприємців, комунальників, активних представників громадськості, вагомій спільній роботі депутатського корпусу селищної ради, чіткому виконанню завдань, поставлених перед апаратом ради та її виконавчим комітетом.

 Ще на початку своєї каденції відверто зазначив, що працюватиму у форматі публічності, прозорості та гласності, а основним принципом роботи місцевої влади вважаю виконання тих завдань, які спрямовані покращити життя та добробут мешканців селища. Про це стверджую і нині, закликаючи усіх до відкритого діалогу.
З цією метою налагоджено тісну плідну співпрацю з місцевими засобами інформації :телерадіокомпанією «Грант» та редакцією районної газети «Сільські обрії», у яких висвітлено чи не кожен крок місцевої влади, прийняті рішення і проблеми, з якими довелось зітштовхнутися в процесі роботи. Чимало зініційованих проектів винесено на громадське обговорення на сайт селищної ради, як і перебіг засідань виконкому та пленарних засідань ради.
Вважаю, що для громади та усіх бажаючих забезпечено колегіальне та вільне обговорення актуальних проблем життя селища у відповідності до Законів України, які регламентують діяльність органів місцевого самоврядування, в тому числі, Закону України «Про публічну інформацію», Регламенту селищної ради сьомого скликання та Плану роботи ради.
А перш ніж перейти до детального аналізу проведеної роботи, хотів би ознайомити вас з деякими статистичними даними, що стосуються характеристики нашого селища.
Його територія, за розробленим Генеральним планом, затвердженим рішенням 16 чергової сесії нинішнього сьомого скликання від 24.11.2016 року № 219, складає 1321,46 га;

Щодо кількості населення:
Станом на 01.01.2018 р. на території селища зареєстровано 7936 жителів.
З них : дорослого населення – 6448, дітей – 1488, вибуло – 107, зареєструвались – 84, померло -88, народилось - 57
Серед особливих категорій населення:
багатодітних родин – 36, дітей –інвалідів – 134, дітей-сиріт – 16, позбавлених батьківського піклування – 22;
Учасників АТО – 65 осіб, інвалідів Великої Вітчизняної війни – 2, інвалідів війни – 121, учасників бойових дій – 19.
Далі зупинюсь на діяльності виконавчого комітету ради.
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЕЛИЩНОЇ РАДИ утворений рішенням другої сесії селищної ради сьомого скликання від 20.11.2015 року № 8 в кількості 13 осіб. Протягом минулого 2017 року відбулось 40 засідань , на яких прийнято 338 рішень, що стосуються делегованих повноважень органів виконавчої влади в різних сферах. Якщо проаналізувати перелік питань, які розглядалися і по яких прийняті конкретні рішення, то вони стосуються внесення змін та перерозподілу коштів по спеціальному та загальному фондах селищного бюджету, змін до спеціального фонду бюджету дитячих дошкільних закладів, благоустрою, видалення аварійних дерев на території селища, внесення змін до фінансового плану поповнення статутного фонду ЖКП, поточного ремонту дорожнього покриття,(а це 33 вулиці селища), затвердження актів порушення правил благоустрою, погодження режиму роботи закладів сфери обслуговування на території смт Ставище …
Важливими, хоча, як ви розумієте, далеко не популярними були рішення щодо встановлення тарифів Ставищенського ЖКП на послуги на теплову енергію, з централізованого опалення , водопостачання та водовідведення, які не коригувалися ще з 2011 року. В цьому є свої об`єктивні причини, але, як на мою думку, керівництву підприємства потрібно ставити питання щодо зміни тарифів на комунальні послуги поетапно, тоді б ми не відчували нині очевидну соціальну напругу. Як і дещо тривалу дискусію щодо правомірності розрахунків економічно обґрунтованих витрат. Так чи інакше, але повірте, що до розгляду кожної цифри, поданої економічною службою підприємства, було залучено відповідних фахівців та громадськість. Враховано всі думки , висновки та пропозиції щодо можливостей врегулювання розмірів тарифів.
Окремо кілька тез маю намір озвучити і щодо організації роботи апарату ради, перед яким у відповідності до чинного законодавства та посадових інструкцій поставлені конкретні завдання. Кількісно він налічує 13 осіб. Зміни, які були внесені до штатного розпису з введенням посад спеціаліста 1 категорії -юрисконсульта та інспекторів з економічних питань та соціального розвитку території, на мою думку, та, за оцінкою їх діяльності, позитивно сприяли на поліпшення правового забезпечення діяльності ради, депутатського корпусу, якісної підготовки проектів рішень, поточних та перспективних планів в напрямку соціально-економічного розвитку селища, надання кваліфікованої юридичної допомоги громадянам.
В минулому, 2017 році, до селищної ради, надійшло 816 звернень від юридичних осіб та 471 – від громадян. На особистому прийомі у селищного голови побувало 193 особи. Окремі заяви та клопотання були колективні і стосувались як негайного реагування, так і додаткових пошуків щодо фінансових можливостей вирішення.
Всі вони зафіксовані у журналах вхідної, вихідної документації та Журналі особистого прийому і перебували на моєму особистому контролі в плані розгляду та реагування. Планувались і проводились виїзні прийоми громадян за особливих обставин та потреби.
В основному вони стосувались обстеження доріг , щодо ремонту яких надійшло біля двох десятків колективних звернень, ремонту водогону, вирішення спірних питань між громадянами, обстеження соціальних умов окремих категорій населення, благоустрою… Про це детальніше піде мова далі.
Поки що зупинюся на нашій з вами роботі, як з представниками громади селища, по суті, виразниками її інтересів.
Наша з вами каденція налічує 25 депутатів. 16 з них мають вищу освіту, 8 – середню спеціальну та 1 – загальну середню. В раді працює 13 жінок, відповідно, 12 чоловіків. Організована робота чотирьох постійних комісій , які в межах своїх повноважень, відповідно до Положення, затвердженого рішенням ради, охоплюють максимум питань життєдіяльності селища: комісія з питань стратегічного розвитку та планування, бюджету і фінансів, регуляторної політики, комунальної власності;
- з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку та благоустрою селища;
- з питань освіти, культури, сім`ї, молоді, фізкультури та спорту, охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту, екології та охорони навколишнього середовища;
- з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, інформації, питань місцевого самоврядування.
Звіти про роботу комісій вже були озвучені на пленарних засіданнях ради, є в порядку денному і сьогодні. Вважаю, що є певні напрацювання та результати, хоча просив би депутатів активніше приймати участь у їх роботі. Зокрема, відвідуванні засідань, адже селищна рада – це представницький орган влади, який має забезпечити конструктивну працю з прийняття рішень на користь громади селища. Про це, в першу чергу, свідчить рівень депутатської дисципліни та відповідального ставлення до виконання своїх повноважень. До чого прямо зобов`язує закон.
Протягом звітного періоду проведено 18 пленарних засідань, хоча згідно плану роботи на 2017 рік передбачалося скликати 12 сесій ради. Прийнято 466 рішень. Основні питання, які розглядались на пленарних засіданнях, окремо викладено у звіті про виконання плану роботи Ставищенської селищної ради за 2017 рік, який також передбачено розглянути в порядку денному сьогоднішнього засідання. Зазначу лише, що в основному вони стосувались забезпечення фінансово-економічного та соціально-культурного розвитку селища, дотримання усіх нормативно-правових вимог бюджетного і господарського процесів, руху коштів, фінансово-господарської діяльності Ставищенського житлово-комунального підприємства, затвердження Програм селищної ради, внесення до них, за необхідністю, окремих змін, співфінансування районних програм, зокрема, щодо утримання об`єктів спільної власності, затвердження технічних документацій із землеустрою. За цей період було прийнято 77 рішень із земельних питань.
У звітному періоді затверджено:
- Програму фінансової підтримки Ставищенського ЖКП на 2017-2018 роки та Порядок фінансування цієї Програми ;
- Програму управління об`єктами комунальної власності територіальної громади селище Ставище на 2017-2020 роки;
- Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою селища Ставище Київської області на 2017-2020 роки;
- Програму охорони довкілля Ставищенської селищної ради на 2017 рік;
- Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у смт Ставище на 2017-2020 роки;
- Положення «Про інспекцію з благоустрою смт Ставище»;
- Положення «Про житлову комісію при виконавчому комітеті Ставищенської селищної ради»;
- Положення «Про комісію з обстеження зелених насаджень в селищі Ставище» та її складу;
- Нову редакцію Статутів дошкільних навчальних закладів;
- Ставки місцевих податків та зборів на 2018 рік;
- Порядок утримання кладовищ.
Шановні депутати та запрошені!
Тезисно, але, по суті,зупинюся на результатах проведеної роботи в плані здійснення своїх повноважень в різних сферах життєдіяльності селища, для якого характерні свої особливості розвитку, які сконцентрували значний об`єм проблем, що потребують своєчасного та ефективного вирішення. А значить і вагомого бюджету, посиленої уваги і турбот, прагматичного мислення та сучасного стилю керівництва. Два роки тому, приступаючи до своїх посадових обов`язків, поставив перед собою конкретні цілі та цілком реальні плани, про реалізацію частини з яких можу сьогодні стверджувати.
Найперше в проведенні ремонту не тільки центральної вулиці селища, а й тих, які роками його вкрай потребували, на що пішло понад 3 мільйони гривень з селищного бюджету. Серед них, окрім вулиці Цимбала Сергія – Весняна, Партизанська, Ладика Олександра, Межигірська, Водопійна, Лісова,, Гаврилова, Набережнва, Тракторна,Промислова, Пушкіна, Нагірна, Польова, Перехідна, Горіхова, Енергетична, Козацька, провулки Лісовий та Вишневий. Підкреслю, що ремонтні роботи проводились з урахуванням клопотань фактично депутатів усіх виборчих округів.
Звичайно, я, можливо, ще раз повторюся, адже цю думку вже висловлював, що особисто проти проведення поточного ремонту доріг. Дотримуватися технологічних вимог для створення якісного асфальтового покриття можна тільки тоді, коли воно робиться великим суцільним полотном. Та й проект капітального ремонту зменшує можливості для зловживань, забезпечуючи достатньо підконтрольний технологічний процес та певні гарантії термінів виконання робіт. Але задовольнити клопотання одних мешканців селища і відхилити інших було б несправедливо.
На сьогодні особливо гостро стоїть проблема руйнування селищних доріг великоваговим транспортом, з приводу чого є численні звернення та скарги жителів «об`їзної», які навіть висловлювали намір перекрити дороги. Особисто провів перемовини з керівником ТОВ «Ясенсвіт», в результаті за кошти підприємства (а це 262 тисячі гривень) ремонтувались вулиці Шевченка та Паланського. В цьому напрямку продовжується робота і щодо залучення до вирішення проблеми і інших підприємств, оскільки, як показав моніторинг, з 50 великовагковиків, які користуються нашими дорогами за добу лише 19 належать птахофабриці. В цьому плані є зауваження і до відділення поліції, від якої залежить контроль за дотриманням правил дорожнього руху та вагових норм. Є достатнє поле і для роботти щодо наповнення бюджету через адмінштрафи.
Куди були спрямовані фінансові асигнування з селищного бюджету вичерпно було проаналізовано у звіті головного бухгалтера селищної ради. Не буду повторювати озвучені вже цифри, але наголошу, що майже 30 відсотків бюджетних коштів виділено на підтримку Ставищенського ЖКП. Як його співзасновник, селищна рада намагається глибоко вникати в суть проблем фінансово-матеріального забезпечення підприємства, в тому числі шляхом поповнення статутного фонду. В минулому році ця сума склала 1 728 881 гривень. Кошти були витрачені для оновлення машинно-тракторного парку, проведення капітального ремонту окремих одиниць техніки, ремонт мережі вуличного освітлення по центральній вулиці селища. Значні асигнування спрямовано на благоустрій та на зарплату працівникам ЖКП, задіяним у цих роботах, озвучено раніше суми коштів на підготовку до проведення опалювального сезону, ліквідацію поривів системи теплопостачання, придбання необхідних матеріалів.
Одним із вагомих проектів, які вдалося здійснити за цей час, - завершення будівництва протягом більш як двадцятиріччя очікуваного об`єкта екологічного та життєнеобхідного значення - полігону з утилізації твердих побутових відходів. Сьогодні воно на стадії введення в експлуатацію.
Ще один об`єкт, до якого вдалося залучити державні кошти – капітальний ремонт напірного колектора (а це 400 метрів труб), що є частиною комплексу очисних споруд. Півтора мільйона в загалі – кошторисна вартість проведених робіт. Увесь процес перемовин з Департаментом регіонального розвитку житлово-комунального господарства та Департаментом екології та природних ресурсів Київської області проходив за участю депутата Київоблради Л.П.Джужика. Як і полігону , до завершення якого значні зусилля долучив народний депутат України В.І.Гудзенко.
За підтримки обласного депутата облаштовано і спортивний майданчик біля Ставищенського НВК № 1, на який виділено також 100 тисяч гривень з місцевого бюджету.
Фінансово селищна рада долучається і до поліпшення діяльності закладів медицини та освіти. Така підтримка є постійною, але суттєва частка коштів була спрямована на реалізацію заходів за програмою енергозбереження. На умовах спів фінансування виділені кошти на заміну вікон в Ставищенському НВК № 2 та Центрі дитячої та юнацької творчості , утеплення фасаду ДНЗ №2 « «Золота рибка». Загалом на утримання дитячих садочків селищна рада в минулому році виділила 1,9 мільйона гривень . Серед витрат на заклади освіти і медицини - фінансування пільгового проїзду учнів, енергоаудит шкіл, ремонт асфальтового покриття біля НВК № 2, ремонт автобуса НВК № 1, придбання основних засобів для харчоблоку ДНЗ № 2, на медикаменти для районного центру первинної медико-санітарної допомоги, інші потреби закладів.
Приймає селищна рада участь і у співфінансуванні спільних територіальних програм, про що вже йшла мова у звіті головного бухгалтера. Підкреслю лише, що депутати з розумінням ставляться до потреб тих організацій, які одержують нашу фінансову підтримку. ЇЇ в минулому році з селищного бюджету надано більше як півмільйона гривень.
Не залишаємо поза увагою і ветеранів, учасників АТО, їх родини,, а також громадян, які потребують термінового лікування або оперативного операційного втручання, сім`ї, які постраждали внаслідок стихійного лиха На надання одноразової допомоги в 2017 році виділено 67 500 гривень.
Знаково, але саме в День доброти вручено ключі від кімнати в гуртожитку по вулиці Водопійній, 2а Наталії Марченко (Баранівській), яка досить довго чекала житла після перебування в дитбудинку.
Принагідно зазначу, що житловою комісією селищної ради проведено інвентаризацію кімнат усіх гуртожитків6 по вулиці Водопійній, Куницького . На даний час з 38 кімнат у гуртожитку по Водопійній, 2а приватизовано 15 кімнат, з 29 по вулиці Куницького – 22. Визначилися зі статусом гуртожитку по вулиці Гоголя, 7.
Відповідно створеною комісією на предмет технічного стану обстежено такі об`єкти нерухомості як місцевий готель та приміщення адмінбудинку селищної ради.
Ведеться серйозна робота і щодо виявлення та взяття на облік безхазяйного майна. Наразі – це два житлових будинки по вулиці Нагірній та Хутірській, а також два гаражі по вулиці Цимбала Сергія.
Одним з пріоритетних завдань, які ставлю перед собою у своїй діяльності, і це було головним гаслом моєї передвиборчої програми, зробити наше Ставище кращим. Є певні напрацювання в цьому напрямку, є і проекти, які, думаю, будуть реалізовані в майбутньому. Один з них - реконструкція скверу про вулиці Цимбала Сергія, орієнтовний графічний ескіз якого презентовано на сайті селищної ради для громадського обговорення. Він передбачає облаштування зон відпочинку для дітей та дорослих, впорядкування алей, фото куточка «Я люблю Ставище» і т.і Так що чекаємо на цікаві креативні пропозиції від мешканців селища та від вас, шановні депутати, які його представляють у нинішньому скликанні.
Серед перших зауважень - запитання, а чому не райцентрівський парк? Запевняю вас та громадськість, що цей об`єкт не залишається і не залишиться поза увагою. Але хочу довести до вашого відома, що ще у 1972 році рішенням Київоблради йому було надано статус пам`ятки садово-паркового мистецтва, який передбачає перебування об`єкта у підпорядкуванні Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській області. Парк входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання. Місцевою владою робиться все можливе для забезпечення додержання вимог заповідного режиму. Нині – в процесі пошук шляхів залучення саме державних коштів до реалізації ідеї реконструкції парку. Готуємо пропозиції Департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації щодо вартості проекту утримання та реконструкції парку з тим, щоб цей об`єкт було включено до Регіональної програми Київської області «Київщина заповідна».
В минулому році селищною радою було зініційовано ряд заходів з поліпшення благоустрою та впорядкування селища, за участю громадськості проведено кілька акцій з ліквідації стихійних сміттєзвалищ та «Посади дерево», в тому числі і в парковій зоні, яка поповнилася новими насадженнями. На території селища, як ви помітили, теж посаджено молоді саджанці різних порід., завдячуючи допомозі працівників Ставищенського лісгоспу та його керівнику В.Й. Курку.
З приводу ж проведеної обрізки та омолодження дерев на центральній вулиці, яке окремі жителі селища назвали занадто радикальною, повідомлю наступне. Санітарну очистку старих та хворих дерев здійснено у відповідності до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» після фахових консультацій з екологом та спеціалістами лісгоспу. Видалено сухі та пошкоджені омелою гілки, які є джерелом хвороб зелених насаджень, розведення шкідників. Вся деревина була відвантажена та доставлена багатодітним малозабезпеченим родинам та одиноким громадянам. Таку допомогу отримали 13 заявників. Частину деревини направлено на потреби житлово-комунального підприємства – на опалення лабораторії очисних споруд, станції аерації, побутового приміщення, що знаходиться на новозбудованому полігоні з утилізації твердих побутових відходів.
І окрему увагу у своєму виступі звертаю на досить актуальну тему, яка хвилює усіх нас – впорядкування кладовищ, створення та діяльність ритуальної служби при Ставищенському ЖКП.
На території селища, як ви знаєте, є 4 кладовища: центральне, масив «Хутори», «ХХ-й» та по вулиці Лісовій. За кожним з них закріплений працівник ЖКП, який впорядковує територію та веде облік здійснення поховань. Наведено лад зі сміттям, для якого відведені спеціальні місця, при виконанні робіт з упорядкування території підвозиться земля, пісок, вирізаються дерева, що загрожують пам`ятникам.
Нині, зважаючи на досвід сусідів, відновлено і ритуальну службу, яка, сподіваюсь, запрацює належним чином. Її створення передбачає, що всі роботи, які виконуватимуться громадянами на кладовищі,, мають узгоджуватися з житлово-комунальним підприємством: поховання, монтаж, демонтаж пам`ятників, висадка та обрізання дерев, встановлення лавок, столів і т.і. Ритуальна служба пропонує перелік предметів та послуг ритуальної належності: виділення місць для поховання з відповідною градацією в ціні для мешканців селища та інших громадян України. Також роботи, пов`язані з похованням: копання ями, винесення з будинку, авто послуги, музичний супровід. Людина може обрати послуги за необхідністю.
В плані впорядкування центрального кладовища, зокрема, сектору польського захоронення, хотів би відзначити ініціативу парафіян римо-католицької церкви та їх настоятеля Марека Рудзя. За їх участю відбулися помітні зміни з облаштування цієї частини кладовища. Зазначу принагідно, що в кінці минулого року Ставище відвідав Генеральний консул Республіки Польща в Україні Томаш Дедерко.Він відвідав пам`ятні місця, історично пов`язані з польською минувшиною. Обговорено окремі з питань, які окреслюють перспективи майбутньої співпраці в напрямку розвитку культурних та історичних традицій.
Щодо подальшої власної діяльності, то є, звичайно, багато планів та задумів з реалізації ряду соціально-економічних проектів покращення життя і добробуту селища та людей, які, сподіваюсь, втілимо в реальність разом. Очікую і від вас на підтримку, активність та ініціативу. Багатьом із вас дякую за гідне виконання своїх депутатських обов`язків, долучення особистих зусиль до справ громадських, небайдужість до проблем людей та взаєморозуміння.
Дякую за увагу!

© 2020 Ставищенська селищна рада Київської області
Design by Samel
Для того, щоб ми могли якісно надавати Вам послугу, ми використовуємо cookies, які зберігаються на Вашому комп’ютері. Натискуючи ПОГОДЖУЮСЬ, Ви підтверджуєте те, що Ви проінформовані про використання cookies на нашому сайті. Вимкнути cookies Ви можете в налаштуваннях свого браузера.