ВИМКНУТИ ЗОБРАЖЕННЯ: ШРИФТ: A A A ТЛО: Ц Ц Ц Ц

Ставищенська селищна рада
Білоцерківського району Київської області --- НОВА АДРЕСА САЙТУ STAV-GROMADA.GOV.UA

МЕНЮ

ГЛИБШЕ  ЗАНУРИВШИСЬ  У  ПРОБЛЕМИ,  Я  РОЗУМІЮ,

ЩО  НА  ЇХ  ВИРІШЕННЯ  ПІДЕ  ЗНАЧНО  БІЛЬШЕ

ЧАСУ,  ЗУСИЛЬ,  РОБОТИ  І  КОШТІВ

IMG 6053 Осінь 2020-го для усіх нас стала порою великих змін. Пригадуєте іронічний вислів-побажання «щоб ти жив у час змін»? От ми і живемо в дні, коли змінюється законодавство, укрупнюються райони, створюються нові територіальні громади, і це все відбувається на тлі світової пандемії… Трансформації завжди лякають, але це завжди шанс обрати варіант розвитку подій, який, позбавивши зони комфорту, зробить нас сильніши-ми, мудрішими, досвідченішими.

25 жовтня на місцевих виборах ставищани обрали голову селищної громади та депутатський склад селищної ради, віддавши найбільше голосів за Леоніда Джужик та представників 7 партій. Кілька перших пленарних засідань новоствореної ради дали старт роботі органу місцевого самоврядування, який увібрав повноваження колишніх рад: районної, селищної і 23-х сільських. Уже сформовано основні органи ради, призначено заступників голови та секретаря, приступили до роботи виконавчий комітет і йде формування апарату селищної ради. А паралельно триває рутинна, але дуже непроста робота, коли посадовцям ради треба вникнути в усі, без винятку, питання життєдіяльності нового адміністративного утворення. І при цьому усвідомлювати, що кивати більше немає на кого, центр керування у колишньому районі (а, отже, і центр відповідальності) сфокусувався на одній самоврядній структурі і на одній людині. І хоч про перші кроки і напрацювання традиційно прийнято запитувати після ста днів діяльності, сучасне життя диктує прискореніший темп. Тому на запитання «Сільських обріїв» голова Ставищенської селищної громади Леонід Джужик погодився відповісти через два місяці після перемоги на виборах.

— Леоніде Петровичу, ви тут людина не нова, Ставищенщина – ваша батьківщина, тут розвивається ваш бізнес, тут реалізується ваша пристрасть до футболу, тут - поле діяльності вас, як депутата Київської облради. Словом, ваша передвиборча програма була складена з добре відомих вам місцевих проблем, над якими  ви обіцяли виборцям працювати на посаді голови. Через два місяці бачення не змінилися?

— Під час передвиборчої кампанії я об’їхав увесь район, зустрічався з людьми, які делегували мені свої завдання. Але уже у статусі голови селищної громади, глибше занурившись у проблеми, я розумію, що на їх вирішення піде значно більше часу, зусиль, роботи і більше коштів. Бо коли ти приймаєш господарство, де все налагоджено, то й працювати добре, а коли там просто броунівський рух… Ну, дивіться, до прикладу: сільські ради не опалюються, ніхто там не займався заощадженням коштів на енергозбереженні, грубо кажучи, сиділи працівники ради в холоді і розписували бюджет на зарплати. Таке враження, що на цьому їх функції закінчувалися. Тепер нам доведеться щось з цим робити, бо соромно буде, коли староста і діловод прийматимуть людей в холоді. Далі. Розкішанська сільська рада – 410 тисяч гривень несплати на співфінансування програми з будівництва доріг. Залишилися не закриті зобов’язання селищної ради за співфінансуванням будівництва і реконструкції об’єктів: 509 тисяч гривень боргу перед державою за реконструкцію ділянки дороги біля танка в селищі. І це я навів приклади найбагатших населених пунктів, то уявіть, що робиться в решті. За дужки я вивів би лише Кривець.

— Зима не найлегша пора для початку діяльності. Перша ожеледиця стала іспитом для комунальних служб і  дорожників.  Склали вони його так-собі. А коли про комунальників, то найперше на думку приходить Ставищенське житлово-комунальне підприємство.

— Так, я запевняв, що наше базове підприємство буде виконувати в селищній громаді усі роботи, аби не віддавати гроші стороннім изображение viber 2020 12 21 09 40 07підрядникам. Але прийняли ми його з боргом 1 мільйон 497 тисяч гривень. Заборгованість по зарплаті дільниці благоустрою ЖКП – 3 місяці. Пального – нуль. Керівник пішов, права підпису ніхто не  має, закупити нічого не можна. Стосовно днів, коли йшов дощ і було обледеніння, то я хочу подякувати тим працівникам комунгоспу, які в ці дні працювали, вони старалися і я це бачив. Але два чоловіки з лопатами і трактором не посиплять всі вулиці. Я обурений з того, що приміщення будівлі селищної ради в запущеному стані, давно не бачили ремонту. Чому так, мені не зрозуміло, коли в кабінетах ЖКП все зроблено? Господарством комунального підприємства ніхто не займався: готель збитковий, полігон збитковий, благоустрій виконувався за кошти з бюджету селищної ради, в штаті один будівельник, всі роботи здійснювалися через посередників… Так не можна працювати, ми будемо все змінювати. Мене зараз друзі часто запитують «Як ти?» Відповідаю – мені цікаво! Хотілося б ефективно працювати, а не тупцювати на місці.

— Що вам необхідно найперше, аби ефективно працювати? Певно, гроші. А що крім них?

— Ефективна команда. Бо я не можу бути фахівцем в усіх сферах. Поки що підбираємо людей, є багато питань щодо наповнення штатів справжніми спеціалістами, бо зіткнулися з тим, що кадровий потенціал низький, я б сказав є кадровий голод. Тому доводиться дуже зважувати усі за і проти, розуміючи, що потім з людьми доведеться працювати. Не хотілося б набрати працівників і через кілька днів звільнити.

Ви так можете вчинити?

— Так, зможу, більше того, я впевнений, що штат сформуємо і ще три рази пересортуємо, доки не досягнемо того, аби всі працювали на результат. Певний кістяк апарату вже трудиться і можу сказати, що радий, що в моїй команді є перший заступник Ірина Нечаєнко, яка не новачок у сфері місцевого самоврядування, на її плечі, і ще 2-3 людей, ліг тягар підготовки документів у чіткій відповідності до вимог законодавства. Чесно кажучи, якби не Ірина Вікторівна, ми б вже десь і в штангу дали. Скрутно доводиться й щодо бюджету, бо на бюджет колишньої селищної ради, який нам залишився, тепер додалося фінансування зарплат 16 старост, людям потрібно виплатити необхідні компенсації, погасити борги. Тому перед тим, як взяти в апарат нову людину, задаю питання: а чи буде з чого заплатити їй гроші? Поки що працюємо обмеженою кількістю людей, в постійному цейтноті. Бо це ж не тільки робота ради, одномоментно припинили існування сільські ради, а, скажімо, довідки ніхто не відміняв і тепер з усіх сіл йдуть до нас за документами і підписами. Тому я вдячний працівникам селищної ради, керівникам установ і організацій за допомогу в наданні послуг людям. Бо окрім формування апарату, проведення сесій, напрацювання необхідної документації, у нас є ще одне надважливе завдання – встигнути прийняти бюджет селищної громади. А коли його буде затверджено на наступний рік, ми зможемо сформувати повноцінний штат і перед кожним ставити завдання.

— Проект бюджету вже виносився в інтернет-варіанті на обговорення. Хотілося б почути вашу оцінку кошторису громади.

— В бюджеті коштів на розвиток немає. А, отже, особливу увагу будемо звертати на енергоефективність наших установ і закладів. Зайдіть в приміщення будь-якого закладу чи організації і запитайте: коли востаннє промивалася система опалення? Відповіді не отримаєте. А саме там ми можемо знайти велику економію коштів для громади. Як приклад: коли запланували капремонт покрівлі в Ставищенському НВК №2, енергоаудит дав висновок, що 40 відсотків тепла вилітало «в трубу»  через дах. А коли компанії опалюють наші школи чи лікарні з різницею в рази дорожчою, то нам з такими не по дорозі, шукатимемо інші варіанти. Тому серед проектів, які попередня влада подала до програм вищих рівнів в рамках співфінансування, пріоритет буде у  тих, які допоможуть заощаджувати на енергоносіях.

 — Аби врахувати кожну копійку,  стає очевидною потреба формування стратегії розвитку громади, яка б з’єднала території колишніх сільських рад не тільки у вигляді нового адміністративно-територіального утворення, а, що найважливіше, сприяла усвідомленню людей жити однією великою родиною.

— Так, і така стратегія зараз напрацьовується. Бо збільшиться не лише населення громади, а й додасться роботи. І треба зробити все, щоб жителі всіх сіл відчули себе комфортно у новій ставищенській родині. Усі блага, якими сьогодні користуються в селищі, мають бути максимально наближені і до сільських мешканців.

— Селяни побоюються, що селище забере в них усі гроші й розпоряджатиметься їхнім бюджетом на власний розсуд…

— Ми запропонували порахувати все, що є в кожному селі. До того ж старости сіл введені в склад виконкому селищної ради і зможуть лобіювати інтереси ввірених їм населених пунктів. Дізнатися про потреби людей мають і депутати селищної ради, які будуть закріплені за кожною територією. Причому, вони не повинні тільки озвучити проблему, а й мають запропонувати шляхи її вирішення. Думаю, у цьому і полягає робота депутата.

— Я точно знаю — зараз турбує людей найбільше: «Чи закриють школи, ФАПи, садочки?» Звісно, ці питання адресовані голові громади.

120903042 2451279731842731 4361848972652748746 o— Моя однозначна відповідь – ні! На меті – не ламати, а навпаки, зробити освітні послуги якомога якіснішими, медицину – доступнішою. Садочок має залишитися в кожному селі. Щодо шкіл, то можливе пониження ступеню, але цим вже буде займатися новий керівник освіти після детального аналізу і вивчення всіх умов. Окрім того, обов’язково зберегти самобутність кожного населеного пункту, а для цього – зберегти заклади культури. Але роботу кожного закладу доведеться проаналізувати, щоб не витрачати зайвих коштів, скажімо, на опалення великого приміщення будинку культури, який не задіяний в житті села, чи бібліотеки, яку можна перенести в менше приміщення. Я зацікавлений і в тому, щоб в кожному селі була листоноша і доходила до літніх людей, які не виходять з хати.

 

—  Леоніде Петровичу, мешканці громади, безумовно, будуть прискіпливо розглядати видатки бюджету наступного року. А дохідна частина – то вже ваш головний біль. З яких джерел плануєте його наповню-вати, чи є для цього приховані резерви?

— Прихованих резервів повно. Перший крок до наповнення бюджету, збільшення надходжень – це легалізація заробітної плати, тобто офіційне працевлаштування, що дасть змогу підвищити доходи громади за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб. Ми будемо звертатися до всіх підприємців, які працюють на території громади, спочатку з проханням, а потім і з вимогою офіційно зареєструвати найманих працівників. Надзвичайно по-тужне джерело додаткових надходжень до бюджету – своєчасна, а, головне, в повному обсязі сплата  жителями громади земельного податку, податку за користування ставками, податок на нерухоме майно. Мені добре відомо скільки орендарів не сплачують або платять копійки, роками використовуючи водний фонд, сотні одноосібників ні податками не обтяжені, ні в житті населених пунктів жодної участі не беруть. Так не повинно бути, умови мають бути для всіх однаковими, одні правила, один закон, не буде свата і брата. Заховатися нікому не вийде, не буде хтось розумніший, хтось дурніший. Всі будуть сплачувати податки, бо на них житиме громада. Тому найближчим часом я планую запросити підприємців, сільгоспвиробників на розмову з цього приводу, розраховуючи на їх розуміння. А великі підприємства буду закликати укласти з населеними пунктами соціальні угоди і допомагати громаді у вирішенні проблем. Цю роботу вже розпочато. Я нещодавно  зустрічався з компанією, яка береться обслуговувати дороги на території громади. Моя умова: реєстрація суб’єкта господарювання у нас, сплата податків до бюджету селищної громади, до того ж, надання двох робочих місць для ставищан. І за таких умов – працюйте. Був сьогодні у нашій аптеці №26, це комунальне підприємство, яке сплачує чималі податки в місцевий бюджет і при такому податковому навантаженні їм важко конкурувати з приватними аптеками. Звертаюся до мешканців Ставищенщини з закликом купувати ліки в цій аптеці. Адже тоді вона матиме право і можливість утримувати аптечні пункти по селах. Окрема мова про птахофабрику, яка окрім ПДФО за рік сплачує всього 190 тисяч гривень податку. Як на мене, це підприємство, яке користується землею, водою, дорогами, має обов’язково укласти соціальну угоду і допомагати вирішувати проблеми громади.

— Щоб отримувати податок з орендарів земельних наділів і водного плеса,  необхідно провести повну інвентаризацію землі. Коли цим займетеся?

— Це дуже дороговартісний  процес, один гектар коштуватиме біля півтори тисячі гривень. Звісно, все відразу бюджет не потягне. Але ми заклали певну суму і вже в цьому році, невеликими ділянками, розпочнемо процедуру інвентаризації, вже шукаю організації, які нам виконають таку роботу.

— Яка справа чи який об’єкт в записнику голови селищної громади під номером 1?

 — Перше, за що я планую взятися, це вирішити в громаді питання поводження з сміттям, відновлення повноцінної роботи полігону з утилізації твердих побутових відходів, як я вже казав, він – збитковий, але необхідно вивести його з цього стану щоб не утворювалися нові стихійні сміттєзвалища. Ця робота не потребує капіталовкладень, тому й буде вирішуватися першочергово, суто організаційними засобами, договорами на вивезення сміття з підприємствами і організаціями, мешканцями вулиць населених пунктів. А потім потихеньку ліквідовуватимемо старі стихійні смітники і вводитимемо штрафні санкції за неналежне поводження з відходами. Отут виникає потреба в екологічному інспекторі, якого треба вводити в штат. Треба зробити не тільки селище, а й села чистими і впорядкованими, запровадити сортування сміття з можливістю його подальшої переробки. Усі повинні бути в рівних умовах, незалежно від того, де живе людина. Але комфорт — це не тільки благоустрій. Це коли людина за місцем проживання отримує всі необхідні послуги, починаючи від адміністративних і закінчуючи культурними чи спортивними. Будемо працювати у цьому напрямку.

78770553 2497450167201184 6291427112049967104 n — Коли вже згадка про спорт, то можна й не сумніватися, що ця сфера матиме належну увагу від вас особисто.

— Щодо футболу, то плани великі і амбітні, вже готуємо документи на участь гравців «Любомиру» у другій професійній лізі, що дуже важливо для наших вихованців, у яких з’явиться можливість рости у професійному футболі. Це потібно не стільки для моїх амбіцій, як для наших дітей, які засвітяться на світовому рівні. Я звик доводити справи до логічного завершення. Добудуємо гуртожиток, створимо всі умови, з яких діти зможуть стартувати у великий футбол і у велике життя. Ви бачите, що знову відновлено роботи на території майбутнього футбольного поля з штучним покриттям, викорчували залишки старих дерев,  дякую за допомогу в наданні спецтехніки директору ТОВ “РОПА Україна” Віталію Орловському,  керівнику ТОВ “Інтерагроінвест” Олександру Тертичному та керівнику ПП “Став Транс” Олегу  Винокурову. Надіявся, що громадою побудуємо цей стадіон, але тепер бачу, що сподіватися треба на область і на себе. Якщо добудуємо стадіон, то і розвиватимемо спортивний туризм, підтягнемо інфраструктуру. Загалом, плани реорганізувати увесь спорт      в громаді, розвивати усі його види.

— Ви амбітна людина?

— У мене довгий і непростий життєвий шлях, але завжди я був у числі лідерів: у школі, в армії, в бізнесі. Завжди намагався працювати на перемогу. Але там все залежало від мене самого. А тепер все по-іншому, я буду звертатися до людей. Але ніколи не займатимуся популізмом, не намагатимусь комусь сподобатися. Бо треба відновлювати господарство, ресурси якого практично вичерпані. Тому вимоги до всіх будуть однаковими, без пільг. І до себе також.

Розмову вела Т. БРИТВИЧ.

© 2021 Ставищенська селищна рада Білоцерківського району Київської області --- НОВА АДРЕСА САЙТУ STAV-GROMADA.GOV.UA
Design by Samel
Для того, щоб ми могли якісно надавати Вам послугу, ми використовуємо cookies, які зберігаються на Вашому комп’ютері. Натискуючи ПОГОДЖУЮСЬ, Ви підтверджуєте те, що Ви проінформовані про використання cookies на нашому сайті. Вимкнути cookies Ви можете в налаштуваннях свого браузера.